Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Ćwiczenia oddechowe WIOSNA

Drodzy rodzice!

Od dnia 25.03.2020 roku materiały do pracy z dziećmi z zakresu terapii logopedycznej będą przesyłane na Państwa adresy e-mail.

Jeśli ktoś z Państwa nie otrzymuje tych materiałów proszę o kontakt: logopeda182@gmail.com

Rodzicu, pamiętaj!

  1. W terapii logopedycznej najważniejsza jest systematyczność – lepiej ćwiczyć po 5-10 minut codziennie, niż godzinę raz w tygodniu.
  2. Na początku ćwiczeń zawsze wykonaj z dzieckiem rozgrzewkę, czyli ćwiczenia usprawniające aparat artykulacyjny. Dzięki temu praca utrwalająca będzie przebiegać sprawniej.
  3. Kiedy utrwalasz z dzieckiem materiał językowy (sylaby, wyrazy, wyrażenia, zdania), zwróć uwagę na poprawną realizację ćwiczonych głosek – pamiętaj, że język nie może wchodzić między zęby, że przy głoskach szumiących (SZ, Ż, CZ, DŻ), głoskach L i R czubek języka powinien być skierowany ku górnemu wałkowi dziąsłowemu, przy głoskach syczących (S, Z, C, DZ), ciszących (Ś, Ź, Ć, DŹ) i głoskach K, G powinien leżeć na dnie jamy ustnej płasko lub układać się w kształt kociego grzbietu.
  4. Na koniec zaproponuj swojemu dziecku ćwiczenia oddechowe – dzieci bardzo lubią te, podczas których przenoszą drobne elementy przy pomocy słomki do napojów i układają w określony sposób. Takie karty możecie wykonać sami, dziś możecie skorzystać z pomocy wykonanej przeze mnie – można taką samemu narysować na kartce lub na komputerze i wydrukować.

Życzę Wam udanej pracy!

Anna Stępkowska

Logopeda

ćwiczenia oddechowe wiosna.docx