Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Ramowy rozkład dnia

7:00 - 9:00 
 Schodzenie się dzieci, zabawy swobodne w kącikach tematycznych według inwencji dzieci, gry i układanki stolikowe, rozmowy kierowane i w małych grupach związane z zainteresowaniami dzieci, obserwacje. Indywidualne wspomaganie i korygowanie rozwoju, praca z dzieckiem uzdolnionym. Zabawy poranne. Zabiegi higieniczne, przygotowanie do śniadania.
9:00 - 9:30 
 Śniadanie - kształcenie nawyków estetycznego, kulturalnego i samodzielnego spożywania posiłków.
9:30 - 10:30 
 Zajęcia edukacyjne organizowane przez nauczyciela wyzwalające aktywność dzieci w różnych sferach rozwoju. Realizacja podstawy programowej oraz wybranych programów wychowania przedszkolnego.
10:30 - 12:00 
 W zależności od pogody, spacery, wycieczki, gry i zabawy w ogrodzie przedszkolnym, obserwacje przyrodnicze, zabawy relaksacyjne (w przypadku nieodpowiedniej pogody gry i zabawy ruchowe w salach).
12:00 - 13:00 
 Obiad - kształcenie nawyków estetycznego, kulturalnego i samodzielnego spożywania posiłków.
13:00 - 15:00 
 Młodsze dzieci - odpoczynek połączony ze słuchaniem bajek, opowiadań i muzyki relaksacyjnej. Starsze dzieci - utrwalanie materiału programowego, gry dydaktyczne, indywidualna praca z dzieckiem, zabawy tematyczne wg uznania dzieci w sali lub na powietrzu. Zabiegi higieniczne.
15:00 - 15:30 
 Podwieczorek - kształcenie nawyków estetycznego, kulturalnego i samodzielnego spożywania posiłków.
15:30 - 17:30 
 Zabawy integracyjne, gry dydaktyczne, zabawy ruchowe, plastyczno-techniczne zorganizowane lub dowolne. Wspomaganie i korygowanie rozwoju, praca z dzieckiem uzdolnionym, obserwacje. Pobyt na świeżym powietrzu. Zajęcia dodatkowe i twórcze. Rozchodzenie się dzieci do domu.