Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Światowy Dzień Kota

W dniu 17.02.2022r. dzieci z grupy „Słoneczniki” z Przedszkola nr 182 „Tajemniczy Ogród” w Warszawie obchodziły Światowy Dzień Kota. Święto to jest obchodzone w Polsce od 2006 roku.
Głównym celem tego święta jest uwrażliwienie ludzi na los bezdomnych kotów, a także zwrócenie uwagi na ciężkie warunki życia zwierząt, które nie posiadają domu.
Na początku dzieci zapoznały się z różnymi rasami kotów żyjących na całym świecie. Omówione zostały zasady, którymi powinien kierować się przyszły właściciel kota. Słoneczniki od razu wiedziały, że decyzja o posiadaniu pupila musi być bardzo przemyślana, a każdy właściciel staje się odpowiedzialny za swojego kota. Następnie wszyscy razem bawiliśmy się w takie zabawy jak: „Uciekaj myszko do dziury”, zwijanie kłębka na czas oraz szukaliśmy schowanych w dziurach myszek.
Dzieci z naszego przedszkola lubią wykonywać prace plastyczne techniką „origami płaskie z koła”, dlatego wspólne świętowanie Światowego Dnia Kota zakończyliśmy pracą plastyczną wykonaną właśnie tą techniką. Wszystkie koty otrzymały swoje imiona wymyślone przez dzieci i każdy był szczęśliwy, ponieważ miał swój domek.
Na zakończenie „Słoneczniki” za świadomy i czynny udział w obchodach Dnia Kota otrzymały medale.


Autor:
Anna Cybotor